Klub dla mieszkańców

Klub Iskierka jest otwarty na mieszkańców w każdym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. Współpracuje z pobliskimi placówkami oświatowymi – w godzinach przedpołudniowych w Klubie odbywają się warsztaty plastyczno-teatralne, artystyczne i muzyczne dla uczniów. Odwiedzający Klub mają do dyspozycji salę teatralną (w której organizowane są również zajęcia taneczne), pracownię plastyczną i salę edukacyjną. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 238,29 mkw. Zajęcia w klubie prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. Odbywają się tu również koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Organizowane są konkursy plastyczne o różnorodnej tematyce, przeglądy twórczości oraz spektakle teatralne dla dzieci.

Dla dzieci i młodzieży

W Iskierce działa Klub Rodziców, przygotowany na przyjęcie rodziców z maluszkami już od pierwszych miesięcy życia. Oferuje program o charakterze edukacyjnym, integracyjnym
i rozwojowym dla dzieci do lat 3 oraz matek i ojców oczekujących na potomstwo. Maluchy uczestniczą w zajęciach multisensorycznych, które uruchamiają i koordynują pracę zmysłów i ciała oraz ćwiczeniach umuzykalniających, jak popularne „gordonki”. Rozwijają układ kostno-stawowy poprzez taniec i rozciąganie. Ćwiczenia to też pierwszy kontakt dzieci z językiem angielskim.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym Klub Iskierka przygotował cotygodniowe zajęcia plastyczne, zajęcia z rytmiki, baletu klasycznego oraz tańca Hip-Hop.

W ofercie Klubu Iskierka znalazły się też różnorodne propozycje zajęciowe dla dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym. Dzieci mogą rozpocząć przygodę z baletem lub tańcem Hip-Hop, zapisać się na warsztaty teatralne, wokalne lub lekcje gry na instrumentach (pianino, gitara, skrzypce). W Klubie odbywają się także zajęcia plastyczne, warsztaty tworzenia komiksu, stolarskie czy kroju i szycia. W ramach tematycznych warsztatów swoje zdolności mogą tu również rozwijać młodzi dziennikarze, miłośnicy fotografii oraz gry w szachy. Nie brakuje też zajęć rekreacyjnych!

Dla rodzin

Żeby skorzystać z zajęć w ramach Klubu Rodziców należy zaopatrzyć się w Kartę Klubu Rodziców. Dzięki niej wstęp na zajęcia i wydarzenia we wszystkich Klubach Rodziców działających w strukturze Centrum Kultury Podgórza jest bezpłatny. Honorujemy również Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Z Klubem Iskierka również dorośli i seniorzy zaplanują pomysłowo swój czas wolny. W Iskierce można rozwijać pasję do plastyki na cotygodniowych warsztatach. Zaś miłość do muzyki – poprzez lekcję gry na wybranych instrumentach, jak keyboard, gitara i skrzypce. W Klubie można również spróbować swoich sił w tańcu towarzyskim i latino solo (zajęciach dla pań, łączących elementy salsy, samby, rumby i cza-czy), rekreacyjnie zaś – poćwiczyć aerobik!

Iskierka oferuje też konwersatoria z języka niemieckiego, indywidualnie lub w niewielkich grupach.

Seniorów zainteresowanych programem zajęć zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach, a także darmowy lub rabatowy wstęp na wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.